ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W DARMOWYCH WARSZTATACH ARTYSTYCZNYCH!

Zgłoszenia na warsztaty, a także wszelkie pytania, prosimy kierować na adres warsztaty@przystan.art.pl. Na Wasze pytania odpowie Hanna Zygmanowska.


1. BIŻUTERIA FILCOWA
Warsztaty filcowania są sposobem na kreatywne spędzanie czasu, pozwalają wyżyć się twórczo i inspirują. Podczas warsztatów uczestnicy zaprojektują i wykonają korale z wełny czesankowej przy wykorzystaniu techniki filcowania na sucho. Korale ozdobimy kolorowymi wzorami oraz połączymy z elementami szklanych koralików. Każdy twórca zabierze biżuterię do domu

Osoba prowadząca: Kasia Zięba

Od 9 lat zajmuję się projektowaniem i tworzeniem biżuterii. Jestem kierowniczką pracowni jubilerstwa i konserwacji metali w Szkole Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu. Ukończyłam SWRAiZ na kierunku jubilerstwo i szlifowanie kamieni ozdobnych, a także ASP w Łodzi na kierunku projektowanie biżuterii. Jestem właścicielką firmy „Galeria Talentu”, w której prezentuję rękodzieło artystyczne polskich twórców. Prowadzę wiele warsztatów hobbystycznych, a także indywidualne kursy jubilerskie. https://www.facebook.com/GaleriaTalentu/

Weź ze sobą!!!
Gąbkę (np. kuchenną), wszelkie małe koraliki jeśli posiadasz, cążki zaciskowe jeśli posiadasz.


2. Upcycling – PAPIEROWA WIKLINA
Wykorzystujšc ogólnie dostępny materiał (makulatura) stworzyć można oryginalne i niezwykle trwałe formy. Papier daje szereg możliwoœci. Poprzez wykorzystanie tradycyjnych technik wikliniarskich na nietypowym materiale jesteœmy w stanie wykonać przedmiot w bardzo współczesnym stylu. Ogranicza nas jedynie wyobraŸnia.Podczas warsztatów uczestnicy zostanš zapoznani z podstawami techniki papierowej wikliny: dobór i przygotowanie papieru, podstawowe sploty, barwienie i utrwalanie gotowych form. Wykonajš podstawowy okršgły koszyk, który będš mogli zabrać do domu..

Osoba prowadząca: Katarzyna Małgorzata Magdziak "PleciaQ"

Freelancer, rękodzielnik i instruktor warsztatów artystycznych, instruktor zajęć plastycznych dla dzieci i młodzieży, animator, twórca street art. Od kilu lat zajmuję się sztuką kreatywnego recyklingu (upcyklingu). Materiałem, który przerabiam najchętniej jest makulatura. Tworzę głównie przedmioty użytkowe. Moje PleciaQi otrzymały wyróżnienie w konkursie TVN UWAGA! "ReKonstrukcje - drugie życie śmieci.". Pierwszą wystawę (w Domu Kultury "Śródmieście" w Białymstoku) mam już za sobą. Od niedawna zajmuję się również projektami w rozmiarze XXL. Na przełomie wiosny i lata br. wykonałam dwie streetartowe instalacje upFolk w ramach akcji Folk on the Street 2013. Papier stał się dla mnie miłym uzależnieniem. Moje PleciaQi można obejrzeć pod linkiem pleciaq.blogspot.com/ lub www.facebook.com/PleciaQ

Weź ze sobą!!!
Klej w sztyfcie, wzornik – okrągła doniczka bądź pudełko, 4 gumki recepturki, duuużo makulatury ;) – najlepiej zszywane gazetki z supermarketów.


3. Jak rozmawiać z mężczyzną/kobietą, by żyło nam się łatwiej
Wyjątkowy warsztat na których poznamy różnicę między mężczyzną a kobietą… w komunikacji. Dowiemy się jak ze sobą rozmawiać i przekazywać jasne informacje. Kobiety, wejdą w logiczny uporządkowany męski świat, a mężczyźni nauczą się rozumieć język emocji Niepowtarzalne warsztaty dla każdego, kto chce być lepszy w relacjach damsko-męskich.

Osoba prowadząca: Justyna Kupracz

Certyfikowany przez Stowarzyszenie Centrum Edukacji Cel Trener Rozwoju osobistego i Relacji.
Na co dzień, pracuje w wyjątkowej firmie, która pomaga mężczyznom i kobietom dogadać się między sobą. Dodatkowo, na swoich szkoleniach, pomagam walczyć z kompleksami, stresem, motywuje i pokazuje efektywne metody komunikacji. Prowadzę warsztaty zarówno dla Mam, studentów jak i młodych wolontariuszy. Moją pracą i pasją jest samorozwój i odkrywanie coraz to lepszych metod działania. Moim celem jest zostać kobietą wszechstronną, kończę psychologię, uczę się programować, jestem też zdolnym copywriterem i zapalonym fundraiserem. Chcecie dowiedzieć się jak bronić swojego zdania, czy efektywnie się komunikować? Zapraszam!


4. Warsztaty ŚMIECHU
To, że optymiści widzą szklankę do połowy pełną, a pesymiści do połowy pustą, słyszeli już wszyscy - nawet pesymiści. Ale czy wszyscy potrafią z tej informacji skorzystać? Jak stać się optymistą, kiedy nie wszytko idzie jak byśmy chcieli, i pesymistą kiedy chciało by się spocząć na laurach, jak przekuć ograniczające przekonania w inspirujące motto, i jak śmiać się pełną piersią ? to kilka ze spraw, jakimi zajmiemy się podczas spotkania.
https://www.facebook.com/WarsztatySmiechu?fref=ts

Osoba prowadząca: Jacek Golas

Medytuję Vipassanę, studiuję psychologię, ciągle goszczę kogoś u siebie w mieszkaniu i staram się... być dobrym człowiekiem. To dlatego zająłem się promowaniem zdrowia i dobrego humoru ? jest 10000 małych powodów ? których istnienie można nazwać słowami, ale które na co dzień zbijają się w jedno wielkie ciepłe uczucie które domaga się podzielenia z innymi. Joga śmiechu to jedna z form dzielenia się tym uczuciem."

Weź ze sobą!!!
Przygotuj swoje mięśnie na dużą dawkę śmiechu.


5. ZUMBA
Celem warsztatów Zumby jest poznanie latynoskich rytmów. To obecnie jeden z najmodniejszych kierunków taneczno-rozrywkowych! Ten nowoczesny system fitnessu, idealnie i w krótkim czasie kształtuje sylwetkę, dostarczając przy tym świetnej zabawy!
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się czym jest Zumba, skąd pochodzi, historie jej powstania oraz mnóstwo ciekawostek. Poznają podstawowe kroki taneczne merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist i wiele innych a także urozmaicone kombinacje ruchów i energiczna muzykę. Nauczymy sie również pracy z muzyka, stworzymy własne układy choreograficzne! A przede wszystkim wspólnie stworzymy atmosferę świetnej imprezy!

Osoba prowadząca: Karolina Kosińska

Licencjonowana Instruktorka ZUMBA Fitness "Official ZUMBA Instructor". Członek ZIN - organizacji zrzeszającej wszystkich instruktorów ZUMBA Fitness. Trenowała pod okiem Izabeli Kin - specjalistki w dziedzinie Zumby w Egurola Dance Studio we Warszawie. Dodatkowo uczestniczyła w kursie ProFit, a także została licencjonowanym instruktorem IFAA. Ponadto Karolina uzyskała tytuł dietetyka, co ułatwia jej codzienną pracę.
Instruktorka: cardio, fatburning, dance, afro, latino, aeroboxing, body sculping, ABT, TBC, ABF, body ball, interwal, Body&Mind/Pilates, streaching, TaiCHi, body art, relaksacja, joga.
Jak sama mówi: „Dla mnie zawsze szklanka jest do połowy pełna. Wyznaje zasadę - nie ma rzeczy niemożliwych! Do zajęć podchodzę z należytą staranności i sumiennością.” Dodatkowe zainteresowania: snowboard, podróże, kocha buldogi francuskie :)
https://www.facebook.com/pages/studio89eu/385897881457841

Weź ze sobą!!!
Notes/kartki i coś do pisania, wygodny strój, buty i coś do picia.


6. HAFT KORALIKOWY
”Jak opleść kaboszon haftem koralikowym i zrobić piękny wisior?”
Warsztaty mają na celu zapoznanie z techniką wykonywania biżuterii w hafcie koralikowym [bead embroidery] z wykorzystaniem najwyższej jakości japońskich koralików Toho.

Osoba prowadząca: Sylwia Dopierała

Robótki ręczne to moja pasja. Od kiedy pamiętam zawsze coś wymyślałam, przerabiałam , były druty, szydełko, haft richelieu, no i w końcu trafiło na biżuterię.
Tworzę ją od około 5 lat. Początkowo robiłam ją z półproduktów, poszukując nowych możliwości natknęłam się na haft koralikowy, który uwielbiam. Nie potrafię odpoczywać z założonymi rękami. Jestem szczęśliwa kiedy to co stworzę podoba się innym , daje mi to wielką satysfakcje i zachęca do dalszego tworzenia.

Weź ze sobą!!!
igła do haftowania rozm. 10 (jeśli posiadasz), nożyczki, super glue, koraliki Toho rozm. 10. (jeśli posiadasz)
Jeśli nosisz okulary to koniecznie zabierz ze sobą!


7. Nie daj sobie wejść na głowę!
Jak nauczyć się dbać o swoją przestrzeń? Jak uniknąć frustracji? Jak być szczęśliwszym ze sobą? Na te pytanie odpowiemy, na warsztacie dotyczącym bardzo przydatnej umiejętności, jaką jest asertywność. Dowiemy się, jak mówić „Nie”, by było mocne i nieodwołalne. Jak dbać o swoje samopoczucie w myśl zasady „Im bardziej jestem szczęśliwy, tym szczęśliwsze jest moje otoczenie”

Osoba prowadząca: Justyna Kupracz

Certyfikowany przez Stowarzyszenie Centrum Edukacji Cel Trener Rozwoju osobistego i Relacji.
Na co dzień, pracuje w wyjątkowej firmie, która pomaga mężczyznom i kobietom dogadać się między sobą. Dodatkowo, na swoich szkoleniach, pomagam walczyć z kompleksami, stresem, motywuje i pokazuje efektywne metody komunikacji. Prowadzę warsztaty zarówno dla Mam, studentów jak i młodych wolontariuszy. Moją pracą i pasją jest samorozwój i odkrywanie coraz to lepszych metod działania. Moim celem jest zostać kobietą wszechstronną, kończę psychologię, uczę się programować, jestem też zdolnym copywriterem i zapalonym fundraiserem. Chcecie dowiedzieć się jak bronić swojego zdania, czy efektywnie się komunikować? Zapraszam!


8. HULA HOOP z Kafri Cocktail
Podstawowy kurs tańca z obręczami. Bazowe techniki z dodatkową dawką efektownych trików, będące idealnym wprowadzeniem do codziennej praktyki hula hoop.
Nauczymy się podstawowych ruchów oraz technik manipulacji obręczami. Hula hoop wbrew powszechnej opinii uruchamia nie tylko mięśnie brzucha, lecz całe nasze ciało. W przyjemny sposób rozluźnia, a jego rytm wprowadza całe ciało w przyjemny trans. Ucząc podstawowych technik, pragnę zachęcić warsztatowiczów do dalszej praktyki, będącej zarówno aktywnym sposobem spędzania wolnego czasu, jak i nietypową, ciekawą formą ćwiczeń, których często unikamy. Poza klasycznymi ruchami wokół bioder, klatki piersiowej, kolan, czy szyi na warsztacie zaprezentuję serię trików opierających się na manipulacji obręczami, stanowiących urozmaicenie codziennej praktyki. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich osób, niezależnie od umiejętności, wieku, czy budowy ciała.

Osoba prowadząca: Kafri Cocktail

Prywatnie Agata Piesiewicz, związana ze sceną cyrkową od około 10 lat. Założyciel, producent i dyrektor artystyczny Bandit Queen Circus. Od 4 lat trenuje taniec z hula hoop. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała w ramach projektów tańca z ogniem, obecnie jako animator, artysta cyrkowy, performer występuje (m.in. „It’s a Freak Show”, czy „The Kitchoen Show”), uczy, bawi publiczność szeroką paletą barw cyrku. Jej drugą pasją, zaraz obok tańca z hula hoop jest kostiumografia.
https://www.facebook.com/kafricocktail?fref=ts

Weź ze sobą!!!
Wodę.
UWAGA! Po zajęciach będzie możliwość zakupienia hula hoop


9. BIŻUTERIA Z RECYCLINGU - Materiałowe broszki
Kasia pokaże Wam jak wykorzystać z pozoru œmieci, aby stworzyć z nich rewelacyjne broszki. Każdy oczywiœcie będzie mógł wykonać swojš własnš broszkę :).

Osoba prowadząca: Kasia Zięba
https://www.facebook.com/GaleriaTalentu

Weź ze sobą!!!
Szmatki/materiały najlepiej błyszczšce, agrafki, koraliki, druciki, patyczki, korki od wina i wszystko inne co mogłoby zaistnieć na Twojej broszce :).


10. Upcycling - STWÓRZ NOWY CIUCH!
Tylko nasza wyobraŸnia odmieni "stary" ciuszek na "nowy". Zanim wyrzucisz stare rzeczy z szafy zastanów się jak inaczej mogš Ci jeszcze posłużyć :) Na zajęciach zobaczysz co można wyczarować ze starej bluzki lub jak szybko i łatwo wykonać oryginalnš torebkę ze starych spodni.

Osoba prowadząca: Iwona Szabarkiewicz
W ubiegłym roku ukończyłam edukację artystyczną i od trzech lat prowadzę warsztaty z dziećmi i osobami dorosyłymi kreatywnego myœlenia. Polegają na wykorzystaniu materiałów, które mamy w naszym otoczeniu. Tkanina jest moim materiałem, który można wykorzystać do różnych celów. Przerabianie odzieży jest jedną z nich. Nie wymaga do końca umiejętnoœci szycia na maszynie krawieckiej, ale wykorzystania jej właœciwoœci poprzez cięcie, szycie ręczne, żeby nie wymagała dalszej obróbki. Malowanie własnych motywów farbami do tkanin, które sš trwałe i można prać w pralce do temperatury 40 stopni celcjusza jest dodatkowym etapem przeobrażania odzieży.

Weź ze sobą!!!
Ciuszki, których już nie nosisz (ok 2-3szt.) - mogš być zwykłe gładkie t-shirty, nożyczki, igły oraz nici, jeœli posiadasz jakieœ dodatkowe ozdoby, które mogš się przydać to weŸ ze sobš :)


11. BAŃKI MYDLANE
Dla wszystkich miłoœników baniek mydlanych w formacie XXL. Uczestnicy nauczą się wykonywać sprzęt do robienia baniek,a następnie posiądš wiedzę, jak tworzyć tak duuuże bańki :)

Osoba prowadząca: Roman Szmit
Osoba znana wrocławiakom z umilania letnich wieczorów na rynku swoimi magicznymi, wirującymi w powietrzu bańkami mydlanymi.
www.facebook.com/pages/Radoœć-Tworzenia


W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z Hanią Zygmanowską
tel. 669 076 397 mail: warsztaty@przystan.art.pl

©2013 M&Ms & GP